Select Language

piątek, 20 września 2013

rowerem nad Wisłę - punkt widokowy Kępeczki

Wisła (łac. Vistula) – najdłuższa rzeka Polski, o długości 1047 km. Jest także najdłuższą rzeką uchodzącą do Morza Bałtyckiego.Źródła rzeki znajdują się w południowej Polsce, na wysokości 1107 m n.p.m., na zachodnim stoku Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. (źródło: Wikipedia)

Tym razem w słoneczną niedzielę sierpnia wyskoczyliśmy nad Wisłę do miejscowości Kępeczki, gdzie znajduje się rewelacyjny punkt widokowy.

Gmina Kozienice wybudowała do tego miejsca asfalt, znaleźć tu można także drewnianą altanę z ławeczkami do wypoczynku. Punkt widokowy wznosi się na skarpie położonej 109 m n.p.m. Obszar wokół nas należy do programu Natura2000 - jest obszarem chronionym.

Jest to doskonałe miejsce do wędkowania, nie ma tu kąpieliska. Za to jest wał przeciwpowodziowy, który dzieciaki uwielbiają:-)


 Pospacerowaliśmy troszkę wzdłuż brzegu rzeki, Adaś rozgrzebał patykiem stare palenisko, popatrzyliśmy sobie z góry na królową polskich rzek. Na koniec przysiedliśmy sobie pod wiatą i słodko leniuchowaliśmy. Tak oto minęło nam niedzielne popołudnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz