Select Language

piątek, 20 września 2013

Wokół Jez. Zegrzyńskiego - Nieporęt

Mieszkamy dość blisko Jeziora Zegrzyńskiego i często pojawiamy się w różnych jego częściach (m. in tu i tutaj) Chciałabym pokazać Wam miejsca wokół jeziora. Dziś - Nieporęt, powszechnie znany mieszkańcom stolicy ;-)

Trochę o jeziorze: jest to zbiornik retencyjny na Narwi  utworzony w 1963 r.
Jezioro wykorzystywane jest jako akwen żeglugowy, energetyczny, rolniczy, rekreacyjny oraz do celów ochrony przeciwpowodziowej. Pełni również funkcję zbiornika wody pitnej (w to ostatnie nie wierzę!). Dalej Wikipedia podaje: powierzchnia zbiornika wynosi 3030 ha, długość 41 km (na Narwi), szerokość do ok. 3,5 km, pojemność 94,3 mln m³.

W poszukiwaniu ostatnich ciepłych promieni słońca tego lata wybrałam się z synem na plażę do Nieporętu. Zapakowaliśmy czerstwe pieczywo, które zawsze zbieramy dla kaczek, trochę zabawek i ruszyliśmy w drogę.
Plażą przywitała nas piękną pogodą i stadem głodnych łabędzi, które pożarły ochoczo nasze suche bułki :D


Adaśko oczywiście zauważył pobliski plac zabaw i tam spędziliśmy ponad godzinę bawiąc się w okręt pływający po morzu i korzystając z wszystkich atrakcji placyku. Puszczaliśmy bańki, biegaliśmy po molo, ja zmęczyłam się mocno. 
Nie obeszło się też bez niespodzianek. Synuś wszedł sobie pod prysznic na plaży i zamoczył się mocno od stóp do głowy. Z tego tez powodu musieliśmy szybko wracać do domu aby się szybko wysuszyć i przebrać. Wrześniowy prysznic w plenerze nie jest chyba dobry dla dziecka.
 A latem nudzić się tam nie można, bo działają porty jachtowe, jest molo, wypożyczalnie rowerów wodnych, kajaków, skuterów, jest molo - cel spacerów każdego, kto odwiedza nieporęcka plażę...dla każdego coś fajnego, a dzieciom wystarcza woda i piasek :D
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz