Select Language

czwartek, 4 lipca 2019

Legoland Deutschland Resort - świat LEGO w Niemczech

Któż z nas nie miał nigdy styczności z kultowymi klockami LEGO? Pamiętam, że jak byłam dzieckiem można je było nabyć tylko w Pewexie. Teraz są obecne w każdym dobrym sklepie z zabawkami, w księgarniach, marketach. Klocki są tak popularne, że ich figurki stały się bohaterami filmów i bajek, a nawet powstały parki rozrywki o tematyce LEGO.

I choć fabryka klocków mieści się w Billund w Danii i jest tam najwięszy park rozrywki związany z Lego, my mieliśmy okazję być w Legolandzie w Günzburg (Bawaria). Poza dwoma wymienionymi na terenie Europy możecie jeszcze odwiedzić Legoland w Anglii.
 Legoland w Niemczech powstał w 2002 roku i chodzą ploteczki, że do jego budowy zużyto aż 57 000 000 klocków. Cały park dzieli się na kilka stref tematycznych, z których nam najbardziej przypadła do gustu strefa X-treme, MIniland i Adventure Land.

Warto pamiętać, że bilety na miejscu są o około 20% droższe niż kupione wcześniej w internecie, z dodatkową opłątą trzeba liczyć się także w przypadku parkingu. Ale warto wydać te pieniądze, serio:)
 
Na wstępie witają nas miniaturowe miasta (Wenecja, Berlin, Hamburg i inne). Jednak nas najbardziej interesuje miniatura stadionu Bayernu Monachium i ludziki na trybunach. W życiu nie zgadniecie ile ich tam jest (zgadujcie, szacujcie, piszcie w komentarzach). Świetne są też budowle i postacie Star Wars. Statki z lego pływają, dźwigi się ruszają, więc nie wszystko jest tu takie statyczne.

Byliśmy tam latem, więc gdy temperatura dawałą się we znaki poszliśmy do strefy, w której rządzą piraci. Gwarantuję Wam, że nikt  nas nie wyszedł stamtąd suchy, gdyż trwa tu regularna bitwa na wodę!

Jesli lubicie podwodny świat to z pewnością nie ominiecie strefy Atlantis - podwodny świat, pełen niespodzianek i kolorowych ryb.
 
  
Maluszki mogą pobawić się w wiosce Duplo w skali makro, ale jak widać starsze dzieci też się tam doskonale odnalazły.
  
 Ale gdy Duplo się znudziło odkryliśmy nowe źródło adrenaliny - autka pędzące kilkadziesiąt km/h po szynach...w górę i w dół, 18 metrów nad ziemią.
 Wewnątrz świątyni egipskiej czekała na nas inna przygoda - laserowa strzelanka z mumiami!

Dla spragnionych adrenaliny dzieciaków polecamy rejs łódką, który kończy się spłynięciem w dół wodospadu. A dla tych spokojniejszych - nauka jazdy samochodem Lego! Można tu także wzbić się wysoko w powietrze korzystając z Flying Ninjago! A może jednak wolicie się trochę pokręcić? Proszę bardzo. Wszystko można!

I jeszcze ciekawostka - na terenie parku działa fabryczka klocków. Pokazany jest cały proces produkcji - od załadowania granulatu do wtryskarki po pakowanie zestawu do pudełeczka. Wycieczka po fabryczce kończy się w sklepie, gdzie można nabyć pojedyncze klocki na wagę (jakie chcecie). My zdecydowaliśmy się zrobić unikatowe ludziki LEGO na swoje podobieństwo. Kombinować można dowoli wybierając spośród dziesiątek główek, bluzeczek, spodenek, włosków, akcesoriów dla ludzików.
  
 
Fantastycznie bawiliśmy się w LEGO City Police Station - ciężko nam było wydostać się z labiryntu luster, a jak już nam się to udało czekała nas przeprawa przez laserowe przeszkody.

Można objechać cały park pociągiem Lego, a także obejrzeć go z góry z poziomu 55 metrowej obrotowej wieży.

Aby nie psuć całej zabawy nie będziemy wspominać o wszystkich atrakcjach tego miejsca. Jedźcie, bawcie się i całą resztę odkrywajcie sami! I nie zapomnijcie o grubej forsie - okazja do zakupu nowego zestau czyha na każdym kroku :)

Obok parku znajduje się strefa, w której można przenocować - do dyspozycji jest hotel-zamek lub hotel-wioska piratów, domki tematyczne (np. dla łowców przygód), beczki campingowe i pole namiotowe.


1 komentarz:

  1. Bardzo interesujący post, oraz świetny wygląd bloga, opisujesz ciekawe i inspirujące miejsca gdzie można pojechać z dzieckiem. To świetny pomysł na spędzanie wspólnego wolnego czasu.

    OdpowiedzUsuń